Total: 496

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".
  • Наблюдател | Отборът на кв. „Речица” спечели ученическия футболен турнир на МКБППМН
    играха на изградената от община Сливен спортна площадка в центъра на квартала На второ място в турнира се класираха младите футболни таланти от село Самуилово а третото място остана за тима на село Блатец Освен купи и медали класиралите се на първите три места получиха и чекове с различна стойност първо място 300 лв второ 200 лв а за трето 100 лв За тези суми Местната комисия за борба срещу

Open archived version from archive

• Наблюдател | Сливенски състезатели заеха призови места в Държавното първенство по ориентиране
    шампиони в щафетата при жените до 18 години станаха Кристиана Кънева 14 г Мария Иванова 17 г Деница Пенев 14 г Заради отличната си форма сливенските спортистки се състезаваха в по горния клас Вицешампиони при мъжете станаха Стефан Йорданов Мирослав Куртев и Дилян Славов СКО Сини камъни има и шампион на дългата дистанция и в спринта Това е Стефан Йорданов Третото място в спринта също е за представител на сливенския

• Наблюдател | Кметът на Сливен Кольо Милев връчи наградите на победителите в мотокрос „Гран при Сливен 2015”
    Румен Петков председател на организационния комитет на Гран при България Победителите в отделните класове са В клас МХ65 Първо място с 50 точки е Кристиян Иванов с мотоциклет КТМ ТексимМоторспорт Второ място с 42 точки Християн Даков КТМ Левски МХ Груп Трети с 38 точки е Виктор Бориславов КТМ Мото Спорт Варна В клас МХ85 победителите са Първо място Жулиан Георгиев с 47 точки с мотоциклет КТМ Моторейсинг Варна Второ място с 47 точки е Алекс Димитров КТМ Мото Спорт Варна Трети с 34 точки е Димитър Петров с мотоциклет КТМ Мотоспорт Сливен В клас МХ2 JUNIOR Първо място 50 т е Майкъл Иванов с мотоциклет Хускварна Троян моторспорт 01 Второ място с 42 точки е Хакан Халми мотоциклет КТМ МСК Севлиево Трети с 40 точки е Иван Петров КТМ МСК Севлиево В клас МХ2 Първо място 50 т е Майкъл Иванов с мотоциклет Хускварна Троян моторспорт 01 Второ място с 42 точки е Хакан Халми мотоциклет КТМ МСК Севлиево Трети с 40 точки е Иван Петров КТМ МСК Севлиево В клас МХ1 Първо място с 47 точки е Тодор Тотев Хонда МСК Севлиево Второ място с 42 точки е Хрисантос Хараламбос с мотоциклет КТМ от Кипър Трети с 38

• Наблюдател | Стефан Радев награди победителите в турнирите по стрийтбол и футбол
    на победителите като благодари на всички участници и пожела успехи в бъдещи състезания Първо място в турнира по футбол в който се включиха 12 отбора спечели Атлетико Втори Синя Дружба трети се класираха Нострадамусите а четвъртото място заеха Чарлийските тигри В турнира по стрийтбол участваха 11 отбора разделени в три групи две на момчетата и една на момичетата При момчетата до 17 години купата спечелиха Тройна заплаха Първенец при момчета

• Наблюдател | Медалисти от Световното първенство по борба за кадети са отличени с плакети от община Сливен
    отличи с плакети двама медалисти от Световното първенство по борба за кадети кадетки в Сараево Наградите на Боряна Борисова Иван Стефанов и техните треньори бяха връчени от кмета инж Кольо Милев Здраве нови успехи и медали от олимпиада им пожела градоначалникът който поздрави младите спортисти и треньорите им Отличието от името на Боряна прие Лъчезар Темелков изпълнителен директор на Спортна академия Ставен Спортистката не присъства на церемонията тъй като е на лагер с националния отбор по джудо Възпитаникът на АСК по борба Сливен Иван Стефанов спечели второ място на Световното първенство по свободна борба за кадети в Сараево в категория до 76 кг Негов треньор е Тодор Кънев Той е завоювал и трето място на Европейско първенство за кадети по борба и е единствения борец който е печелил медал и от Европейско първенство по джудо състояло се в Арена Армеец София Боряна Борисова спечели бронзов медал при кадетките в категория до 70 кг от Световното първенство по борба в Сараево Тя е европейска шампионка за девойки до 18 години на първенство по самбо в Нови сад Личен треньор на състезателката на сливенската спортна академия Ставен е Стоян Димитров И двамата младежи са ученици в Спортното училище Димитър Рохов Сливен Треньорите

• Наблюдател | СТАРТИРА 35-ТОТО РАЛИ "СЛИВЕН"
    шампионата на България Успешни стартове и победа за най добрите пожела кметът За пореден път Сливен се превърна в място където пилоти от различни държави си дават среща и спортсменски ще премерят възможностите си каза още той Община Сливен положи много усилия състезателното трасе което е сред най атрактивните в този спорт да отговаря на всички изисквания Усилията обаче са оправдани когато днес почитателите на високите скорости ще могат да се насладят на зрелищно събитие като рали Сливен допълни Милев Той изрази надежда че в следващите години Сливен може да стане част от рали България Милев още веднъж припомни важността на мерките за безопасност и сигурност по време на състезанието и призова гражданите да ги спазват Градоначалникът изрази своята подкрепа за инициативата на сливенски младежи свързана с безопасността на пътя и наречена Пази детето на пътя Те раздаваха стикери на присъстващите на церемониалния старт и призоваваха към отговорност и спазване на правилата за безопасност В памет на загиналия пилот на рали Твърдица Тодор Славов всички екипажи днес бяха с тениски с неговия лик а на автомобилите им бяха разлепени плакати с надпис Шампионът не умира той става легенда На официалната церемония присъства и Петър Илиев навигатор на починалия пилот Тази

• Наблюдател | Национално състезание по спортно ориентиране се проведе в Сливен този уикенд
    което се проведе в местността Карандила край Сливен този уикенд Спортната надпревара събра участници от 1 до 80 годишна възраст През трите дни на състезанието са стартирали 1 008 души Купа Сливен спечелиха СО Вариант 5 Търговище На второ място е СКО Валди София а трети са състезателите на СКО Узана Габрово Сливенските състезатели от СКО Сини камъни събраха 644 точки но в духа на феърплея бяха извадени от общото класиране Извън класирането останаха и Спортен клуб по ориентиране Диана Ямбол Кметът на Сливен инж Кольо Милев връчи награди на победителите Община Сливен е съорганизатор на проявата а основни организатори са Спортен клуб по ориентиране Сини камъни и Спортен клуб по ориентиране Диана Ямбол Надпреварата се проведе за пета поредна година със съдействието на Българска федерация по спортно ориентиране Туристическо дружество Сините камъни Ж ГЕРБ Aris Furniture фирма Симо Ко Синекс ООД ЗПК Близнец фирма Водстрой 98 ООД и Енергийни консултации Новаков ЕООД Радваме се че състезанието набира все по голям интерес Зрителите споделиха че организацията е била много добра Постарахме се да организираме и много забавления за децата участници в състезанието Изразяваме своята благодарност към всички родители които се включиха доброволно в организирането и провеждането на състезанието по ориентиране

• Наблюдател | Кметът удостои с плакет на община Сливен местни спортисти
    колоездене за мъже на писта като Балев е спечелил 3 златни и 1 сребърен медал в шампионата посочи Неделчо Петров зам председател на КК Сините камъни Сливен Златните му медали са в дисциплините 4000 метра индивидуално колоездене Издържливост на скрач и Омниум а среброто е от дисциплината 4000 метра Отборно преследване Петър Байчев е заел вторите места сребърен медал в дисциплините Омниум и 4000 метра отборно преследване Отборът на КК Сините камъни Евгени Балев Петър Байчев и Павлин Фортунов се е класирал на трето място в крайното отборно класиране на шампионата Удостоени с плакет на община Сливен бяха още колоездачите Стефания Добрева от КК Шампион рейсинг тим Сливен и Йордан Петров и Добри Добрев от КК Сините камъни Децата са взели участие в Държавния личен отборен шампионат по колоездене на шосе за момичета и момчета който се проведе на 11 и 12 юни в Слънчев бряг Стефания Добрева се завърна с първо място в дисциплините на 5 км индивидуално по часовник и на 25 км общ старт на шосе както и с първите места на 200 м 500 м и 1000 м на писта Йордан Петров зае трето място на 5 км индивидуално и първо място на 25 км общ